B&W Energy Consultancy Avrupa’da tanınmış bir kantitatif-analitik danışmanlık şirketi olan KYOS Energy Consulting’le beraber Türkiye elektrik piyasasına uygun bir elektrik forward-eğrisi modeli geliştirmiştir.

B&W şirketinin Türkiye elektrik piyasasındaki uzun süreli deneyimi ile KYOS’un Avrupa’da özelleştirme öncesinden beri süren modelleme ve yazılım tekniklerinin birleşimi kuvvetli bir kadro ve çalışmayı ortaya çıkartmıştır. Bu çalışmalar sonucunda ekibimiz üç yıl ilerisine yönelik tahminde bulunacak güvenilir bir Hourly Price Forward Curve (HPFC), yani saatlik elektrik fiyat forward-eğrisi, oluşturmuştur.

“TPX: Türkiye için Elektrik Fiyatı İndeksi” sonuçları özellikle elektrik tedarikçiler için tavsiye edilen bir online bilgi servisidir.  Bu elektrik forward-eğrisi toptan elektrik piyasasını etkileyen temel bazı verilere dayanmaktadır.  Her gün güncellenen bu veriler bizim KYOS modellerimiz tarafından işletilirler ve sonuçlar günlük olarak bir email servisi aracılığıyla müşterilerimizle paylaşılır.

Elektrik piyasasında aktif olarak faaliyet göstermekte olan tüm şirketler için istikrarlı ve sürdürülebilir bir müessese olabilmenin vazgeçilmez unsuru toptan elektrik piyasasını yakından izleyebilmektir.

Yukarıda adı geçen ürün ve kullanımı müşterilerimize elektrik piyasası konusunda verdiğimiz en temel hizmetlerimizden birisidir. Bunun yanı sıra, KYOS Energy Consulting’le birlikte toptan elektrik ticareti konusunda ve çeşitli diğer konularda da müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermekten her zaman memnuniyet duyarız.

Türkiye’nin HPFC’si konusunda bilgi için burayı tıklayınız.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Adresimiz
KYOS Türkiye
Çankaya
Ankara
Telefon
+31 (0)23 551 02 21
Email için
info@kyos.com